واکاوی ضعف بارسا در چند ماه اخیر

۲۳ دی
چاپ

وطن امروز: عملکرد ضعیف بارسلونا در بازی‌های خارج از خانه و ناتوانی بازیکنان این تیم در گلزنی از دلایل نزول آبی‌و‌اناری‌هاست. نتایج ضعیف بارسلونا ادامه‌ دارد. جز عملکرد درخشان این تیم در لیگ قهرمانان اروپا، آبی‌‌واناری‌ها نتایج خوبی در دیگر رقابت‌ها کسب نکردند. بارسا در شروع سال نو میلادی، کوپا‌دل‌ری را با شکست شروع کرد و در لالیگا برابر ویارئال‌ به سختی یک امتیاز کسب کرد. در ادامه به دلایل افت این تیم اشاره می‌شود.

نیمار

نیمار با وجود اینکه در بیشتر بازی‌ها تاثیرگذار است اما در گلزنی ناکام بوده است. این مهاجم برزیلی در ۲ دیدار نخست بارسا در سال جدید برابر تیم‌های آتلتیک‌بیلبائو و ویارئال‌، فرصت‌هایی برای گلزنی داشت اما باز هم توپ را وارد دروازه حریفان نکرد. البته این اتفاق جدیدی نیست. نیمار از ۲۷ مهرماه در گلزنی ناکام بوده است یعنی بیش از ۲ و ماه نیم. مهاجم آبی‌واناری‌ها فصل گذشته تا چنین زمانی، ۱۶ گل به ثمر رسانده بود اما  در این فصل تنها ۶ بار توانسته گلزنی کند.

ضعف در بازی‌های خارج از خانه

عملکرد شاگردان لوییس انریکه در بازی‌های خارج از خانه نسبت به بازی در نوکمپ متفاوت است. آبی‌و‌اناری‌ها از ۱۵ دیدار خارج از خانه، ۶ پیروزی، ۲ تساوی و ۴ شکست را به ثبت رساندند اما این آمار در بازی‌ها گذشته خارج از خانه، ناامید‌کننده است. بارسا از ۵ بازی خود تنها یک دیدار را با پیروزی پشت‌سر گذاشت.

ناتوان در جبران نتیجه‌

بارسلونا دیگر مانند گذشته در جبران نتیجه‌ توانمند نیست. آنها تنها توانستند از ۸ بازی، ۲ بازی را با پیروزی به پایان برسانند. این اتفاق در لیگ قهرمانان برابر مونشن‌گلادباخ و در لالیگا مقابل سویا رخ داد. آبی‌و‌اناری‌ها برابر تیم‌های رئال‌ سوسیداد و ویارئال‌ در لالیگا به تساوی رسیدند و مقابل آلاوس، سلتاویگو و آتلتیک‌بیلبائو شکست خوردند.

ناتوان در گلزنی

بارسا مثل همیشه مالکیت توپ را در بازی‌ها در اختیار و بر بازی تسلط دارد اما این موضوع، برخی مواقع باعث گلزنی این تیم نمی‌شود. بهترین نمونه در این زمینه دیدار برابر ویارئال‌  است. بارسا با وجود اینکه ۷۰ درصد بازی را در اختیار داشت و ۲۰ شوت به سمت دروازه‌ حریف زد اما  تنها یک گل آن هم با هوشمندی لیونل مسی از روی ضربه آزاد به ثمر رساند.

منبع:
به فیفادی امتیاز بدهید

:: وب گردی ::

50 هزار نفر اشتباه نمی کنند!
مشترک هفته نامه فوتبالی فیفادی شوید...

هر هفته شنبه ها صبح، هفته نامه را در سرویس ایمیل خود داشته باشید.
فیفادی

مشترک مجله فوتبالی فیفادی شوید | 50000 عضو

  • هر هفته شنبه ها، داغ ترین اخبار فوتبال را در سرویس ایمیل خود دریافت کنید.