اینفانتینو: نمی‌توانیم در گذشته زندگی کنیم

۲۲ دی
چاپ

وبسایت نود: جیانی اینفانتینو پس از جلسه امروز شورای فیفا که در آن طرح ۴۸ تیمی شدن جام جهانی از سال ۲۰۲۶ تصویب شد در نشستی خبری حضور پیدا کرد و درباره این تصمیم فیفا که با مخالفت هایی روبرو شده توضیح داد.

اینفانتینو در این نشست به نقل از Sky Sports به خبرنگاران گفت:

برای بسیاری از کشورها افزایش تعداد تیم های جام جهانی به معنای فرصتی برای حضور در این رقابت ها است. جام جهانی هر چهار سال یک بار در یک ماه برگزار می شد و الان هم در یک ماه برگزار خواهد شد. پس در واقع تغییر بزرگی رخ نداده و تنها شیوه برگزاری رقابت ها تغییر کرده و به تیم های بیشتری فرصت شرکت کردن داده شده است.

امیدوارم با گذر زمان همه بتوانند نکات مثبت این تصمیم را ببینند. به طور مثال در بوندس لیگا بازیکنان زیادی از سراسر دنیا حضور دارند. اتفاق خوبی است که این بازیکنان فرصت بازی در جام جهانی را داشته باشند. فیفا همیشه رابطه خوبی با اتحادیه باشگاه های اروپا داشته و من آن ها را به خوبی می شناسم. تعدادی از باشگاه ها منتقد هستند اما ترجیح می دهم روی نکات مثبت تمرکز کنم.

افراد زیادی هستند که از تصمیم حمایت کردند. ما بارها درباره این تصمیم با باشگاه ها مذاکره کردیم. نکته کلیدی این بود که زمان برگزاری بازی ها بیشتر نشود. در قرن ۲۱ هستیم و باید جام جهانی را به قرن ۲۱ تطبیق دهیم. نمی توانیم در گذشته زندگی کنیم. فوتبال تنها در اروپا و آمریکای جنوبی برگزار نمی شود. تب فوتبال در کشوری که به جام جهانی صعود می کند بزرگترین تبلیغ برای فوتبال است.

در مورد تعداد سهمیه های قاره ها هنوز تصمیمی گرفته نشده است. ابتدا باید مطمئن شویم روند انتخاب میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ به خوبی انجام شود. مشخص شدن تعداد سهمیه ها مهم است و در زمان مناسب در مورد آن تصمیم می گیریم.

برای تصمیم گیری در مورد استفاده از ضربات پنالتی برای تعیین پیروز دیدارهایی که با نتیجه مساوی تمام می شوند زمان زیادی داریم. فکر کنم حدود ۷ سال دیگر در این مورد تصمیم نهایی گرفته شود.

منبع:
به فیفادی امتیاز بدهید

:: وب گردی ::

50 هزار نفر اشتباه نمی کنند!
مشترک هفته نامه فوتبالی فیفادی شوید...

هر هفته شنبه ها صبح، هفته نامه را در سرویس ایمیل خود داشته باشید.
فیفادی

مشترک مجله فوتبالی فیفادی شوید | 50000 عضو

هر هفته شنبه ها، داغ ترین اخبار فوتبال را در ایمیل خود داشته باشید | فقط یک ایمیل